kolorowanki

Kolorowanki nie tylko dla dzieci

W świadomości wielu osób kolorowanki są niewielkimi książeczkami, broszurkami dla maluchów pomagającymi w rozwoju motorycznym, ćwiczeniu precyzji, dokładności, cierpliwości. Jednak współczesne wydawnictwa pokazują, że kolorowanki to nie tylko propozycje dla najmłodszych. Specjalne, pełne detali Kolorowanki na święta to idealny pomysł na twórczą rozrywkę dla młodzieży, a nawet dorosłych. Po jakie kolorowanki warto sięgnąć, czy nadają się na prezent? Jak wybrać ciekawą kolorowankę dla każdego?

Ciekawe kolorowanki dla całej rodziny

Kolorowanie może odprężać, relaksować, wyciszać. Nie wymaga specjalnych zdolności manualnych ani przyrządów, drogich materiałów. Wystarczy kilka kredek, by rysunkowi nadać barw, głębi, nowego wyrazu i stworzyć coś unikatowego. Kolorowanki mogą być doskonałą rozrywką dla całej rodziny, osób w każdym wieku. Warto sięgnąć po odpowiednią tematykę kolorowanek, na przykład:

– abstrakcyjne wzory, nabierające sensu po pokolorowaniu,

– trójwymiarowe konstrukcje, którym kolory dodają głębi,

– sceny z natury, krajobrazy lub scenerie miejskie,

– zwierzęta, także w stylu witrażowym,

– postaci z komiksów, mangi, znani bohaterowie.

Jeżeli kolorowankę ma tworzyć kilka osób jednocześnie, świetnie sprawdzi się duży format kolorowanek, albo też kolorowanki przestrzenne, do złożenia w trójwymiarze.

Kolorowanki – uniwersalny sposób na nudę

Nowe wydawnictwa kolorowanek obejmują propozycje dostosowane do potrzeb niemal każdego. Nie chodzi tylko o bardzo zróżnicowaną tematykę, ale również formę książek. Niewielkie, kieszonkowe wydania można zabrać ze sobą wszędzie, mieć pod ręką w torebce. Często w zestawie z małymi kredkami są doskonałą alternatywą dla zabaw na tablecie czy smartfonie. Pozwalają ćwiczyć zdolności manualne, jednocześnie nie męcząc tak oczu, pobudzając wyobraźnię. Klasyczne wydania kolorowanek mogą okazać się międzypokoleniową rozrywką, zaś wspomniane wcześniej mega kolorowanki czy inne mniej typowe propozycje świetną opcją na odkrywanie nowych możliwości zabawy.