kolorowanki

Jak pokonać jesienną nudę?

Deszczowa pogoda za oknem skłania nas do częstszego przebywania w domowym zaciszu. A jak wiadomo w czasie deszczu dzieci się nudzą. Nic dziwnego, że wielu rodziców zastanawia się jakie rozrywki zapewnić swoim pociechom.

Zamiast elektronicznych gadżetów…

Niektórym dzieciakom wydaje się, że nie da się dobrze bawić bez nowoczesnych gadżetów. To oczywiście nie jest prawda. Warto pokazać dzieciom różne aktywność, które mogą z powodzeniem zastąpić smartfon. 

Zdecydowanie warto sięgnąć po kolorowanki. Mogłoby się wydawać, że są one przeznaczone tylko dla najmłodszych dzieci. To nie jest prawda. W sklepach bez problemu znajdziemy kolorowanki o zróżnicowanym stopniu trudność. Te najprostsze przypadną do gustu maluchom. Skomplikowane wzory, to coś dla nastolatków i dorosłych. Jeśli chodzi o tematykę, to wybór jest naprawdę bardzo szeroki. Możemy znaleźć kolorowanki że zwierzętami, motywami roślinnymi, wzorami geometrycznymi czy inspirowane pop kulturą. Jednym słowem każdy znajdzie coś dla siebie…

Dlatego warto kolorować?

W przypadku najmłodszych dzieci Kolorowanki (antystresowe) poprawiają zdolności manualne. Dzieciaki uczą się prawidłowo trzymać kredkę. Kolorowanie ćwiczy też koncentrację. Te umiejętności zdecydowanie przydadzą się w pierwszych klasach szkoły podstawowej, kiedy dziecko będzie poznawać tajniki pisania.

Dorośli również mogą dostrzec korzyści płynące z kolorowania. Po pierwsze kolorując odpoczywamy od ekranów telefonu i komputera. To szczególnie ważne w dzisiejszych czasach, wszak większość z nas spędza przed ekranem zdecydowanie zbyt wiele czasu. Dodatkowo kolorowanie pozwala nam poradzić sobie ze stresem i natłokiem codziennych kłopotów.

Kolorować możemy całą rodziną. Spędzając w ten sposób czas możemy spokojnie  porozmawiać i odpocząć od codziennych problemów.

Podsumowując kolorowanie może być wspaniałą rozrywką dla wszystkich członków rodziny, dobrze bawić się mogą zarówno dziadkowie, jak i wnuki, które dopiero uczą się prawidłowo operować kolorowymi kredkami czy mazakami.